fbpx

Ключови служители на Twitter отказаха на Мъск да са „hardcore“

Смята се, че стотици служители на Twitter Inc са решили да напуснат социалната медия след дадения краен срок новия собственик Илон Мъск работещите да декларират, че са съгласни да работят по-дълго и по-интенцивно или напускат.

Напусканията подчертават нежеланието на някои от около 3000-те служители на Twitter да останат в компания, в която Мъск по-рано уволни половината от работната сила, включително висшето ръководство, и безмилостно променя културата, за да наблегне на дългите часове и интензивното темпо, коментира Ройтерс.

В свой Twit късно в четвъртък Мъск обяви, че не се притеснява от оставки, тъй като „най-добрите хора остават“. Собственикът милиардер също добавя: „Току-що достигнахме още едно най-високо ниво в използването на Twitter…“, без да дава подробности, пише още Ройтерс.

Мъск се е срещнал с някои топ служители, за да се опита да ги убеди да останат, информират пред агенцията както настоящ служител, така и наскоро напуснал, който поддържа връзка с колеги в Twitter.

Компанията също така уведоми служителите си, че ще затвори офисите си и ще ограничи достъпа до баджове до понеделник. Служителите по сигурността са започнали да гонят някои служители от един офис в четвъртък вечерта, информира агенцията, позовавайки се на свой източник.

Над 110 служители на Twitter от най-малко четири континента обявиха решението си да напуснат в публични туитове, видяни от Ройтерс. Около 15 служители, много от които в продажбите на реклами, са обявили намерението си да останат в компанията.

В инструмента за вътрешен чат на Twitter над 500 служители са написали прощални съобщения в четвъртък. Проучване на приложението Blind на работното място, което проверява служителите чрез служебните им имейл адреси и им позволява да споделят информация анонимно, показа, че 42% от 180 респонденти са избрали „Вземам опцията за изход, свободен съм!“ Една четвърт казват, че са избрали да останат „неохотно“, а само 7% от участниците в анкетата са кликнали „да“, за да останат.

Сред напусналите са много инженери, отговарящи за коригирането на грешки и предотвратяването на прекъсвания на услугите, което повдига въпроси относно стабилността на платформата на фона на загубата на служители.

В четвъртък вечерта версията на приложението Twitter, използвано от служителите, започна да се забавя, според източник, запознат с въпроса, който изчисли, че публичната версия на Twitter е изложена на риск от счупване. „Ако се счупи, няма кой да поправи нещата в много области“, казва служител, цитиран от Ройтерс.

Докладванията за прекъсвания на Twitter се повишиха рязко от по-малко от 50 до около 350 в четвъртък вечерта, според уебсайта Downdetector, който проследява прекъсванията на уебсайтове и приложения. В частен чат на Signal с около 50 служители на Twitter, близо 40 от тях са казали, че са решили да напуснат.

Припомня се, че рано в сряда Мъск изпрати имейл до служителите на Twitter, посочвайки: „Занапред, за да изградим пробив в Twitter 2.0 и да успеем в един все по-конкурентен свят, ще трябва да бъдем изключително твърди“.

Имейлът моли служителите да кликнат върху „да“, ако искат да останат, като неотговорилите до 17 ч. Източно време в четвъртък ще се считат за напуснали и ще получат обезщетение, се посочва още в имейла.

Един цял екип в рамките на Twitterе решил да направи скока заедно и да напусне компанията, съобщава още Ройтерс.

Агенцията информира, че сини сърца и поздравителни емотикони са наводнили Twitter и неговите вътрешни чат стаи за втори път от две седмици насам, когато служителите на Twitter се сбогуваха. Сред по-забележителните напуснали е Тес Ринерсън, която бе натоварена със задачата да изгради екип за криптовалута в Twitter.

В очевиден удар срещу призива на Мъск към служителите да бъдат „хардкор“, профилите в Twitter на няколко напускащи инженери ги описаха като „меки инженери“ или „бивши хардкор инженери“.

Докато оставките валяха, Мъск се пошегува в Twitter: „Как се прави малко състояние в социалните медии?. Започва се с голямо.“




Имате възможност да подкрепите качествените анализи, коментари и новини в "Икономически живот"