fbpx

Заигравката на Майкъл Бъри с биткойн

Мениджърът на хедж фондове Майкъл Бъри, известен с прогнозирането на финансовата криза през 2008 г., потвърди, че не е шортвал криптовалути, включително биткойни, въпреки спекулациите. Изявлението му дойде, след като наскоро попита как да съкрати крипто.

Известният инвеститор и основател на частната инвестиционна компания Scion Asset Management, Майкъл Бъри, потвърди пред CNBC, че не е съкращавал биткойни или други криптовалути.

Бъри е най-известен с това, че е първият инвеститор, който е предвидил и спечелил от ипотечната криза в САЩ, настъпила между 2007 и 2010 г. Той е профилиран в „Големият къс“, книга на Майкъл Луис за ипотечната криза, превърната във филм с участието на Крисчън Бейл.

Изобщо не съм шортвал криптовалути. И сега не съм … Вярвам, че криптовалутите са в балон и че повечето в него не го разбират добре, коментира Бъри пред CNBC.

Много хора в крипто общността вярваха, че Бъри е шортнал биткойн, когато цената на криптовалутата е била 30 000 долара, след като е публикувал график на цените на BTC, което предполага, че би било подходящо време за къси позиции.

Крипто общността стана още по-убедена, че Бъри шортва биткойни или обмисля да го направи, когато инвеститорът написа туит миналата седмица:

Добре, не съм правил това преди, как да съкратите криптовалута? Трябва ли да си осигурите заем? Има ли отстъпка? Може ли позицията да се свие? В такива нестабилни ситуации съм склонен да мисля, че е най-добре да не се шортва, но тук мисля на глас.

Когато Бъри туитна въпроса за къси поръчки на криптовалути, цената на биткойн беше около 58 000 долара. След това той достигна 62 000 долара.

Коментарите наводниха Twitter в отговор на неговия туит за къси криптовалути, като много хора се подиграваха на познанията му за крипто. Бъри изтри туита около пет минути след публикуването му. След това той изтри целия си акаунт в Twitter, което кара някои хора да подозират, че е напуснал поради отговорите, които е получил на своя крипто туит.

Той наскоро разкритикува и жетона шиба ину (SHIB), след което цената на монетата скочи с 230%.




Имате възможност да подкрепите качествените анализи, коментари и новини в "Икономически живот"