fbpx

За да могат да почиват трудещите се селяни

През 1967 година партията и правителството са направили немалко за развитието на почивното дело у нас, в това число и за строителството на почивни домове и балнеосанаториуми на трудещите се селяни. Това съобщава в своя статия в-к „Икономически живот“.

Става ясно, че с всяка изминала година материалната база на почивната мрежа за трудещите се селяни се подобрява и разширява. Статистиката е красноречива – през 1946 година в откритите 11 почивни дома на трудещите се селяни са почивали 2400 души и то при примитивни условия, докато приз 1966-та броят на почиващи и лекуващи се кооператори вече е 152 263 души.

„Днес нашите кооператори и кооператорки разполагат с девет балнеосанаториума с над 2400 легла и 20 почивни дома с над 4300 легла“, съобщава вестникът.

Министерство на земеделието се насочва към райони с минерална вода, чиито нови курорти – Красново, Пловдивско, Стрелча, Пазарджишко, Вонеща вода, Търновско и пр. – в сравнение с много други широко известни и комфортно обзаведени притежават и едно с нищо незаменимо предимство – тишината, която съвременният човек би заплатил много по-скъпо, ако може да я запази за по-дълго, информира още статията.

В края на материала става ясно, че почивното дело на трудещите се селяни ще бъде поето от Съюза на ТКЗС, което ще направи още по-големи възможностите за строеж на почивни домове.




Имате възможност да подкрепите качествените анализи, коментари и новини в "Икономически живот"