fbpx

Да се позабавляваме с Google Assistant

Google Assistant е мощен инструмент, който може да улесни живота ви по много начини. Не става въпрос обаче само за производителност и практичност. По-долу има няколко забавни неща, които можете да помолите Google Assistant да направи – да разкаже или реагира на вицове, да играе игри или да намери скрити шеги.

Но как да стартираме Google Assistant?

Тези команди ще работят на различни устройства с активиран Google Assistant, включително iPhone, iPad, устройства с Android, интелигентни високоговорители и интелигентни дисплеи. Дори не се нуждаете от Nest Home или устройство от Google Home – можете просто да използвате телефона или таблета си.

За да започнете, просто стартирайте Google Assistant и изречете командите по-долу, когато слуша. За високоговорители и телефон просто казвате „Хей, Google“, за да стартирате Асистента.

В Android има няколко начина да стартирате Google Assistant. Най-лесно е да кажете или „Окей, Google“ или „Хей, Google“. На по-нови устройства можете да стартирате Асистент, като плъзнете от долния ляв или десния ъгъл.

На iPhone и iPad трябва да инсталирате приложението Google Assistant и след това да го стартирате от началния екран. След като отворите приложението, кажете „OK, Google“ или докоснете иконата на микрофона и Асистентът ще започне да слуша.

Сега, без повече техническа информация, нека да преминем към забавленията.

Изберете накои от долните изрази, за да получите забавни отговори от Google (да припомним, че Асистентът разбира само английски):

What goes up, but never comes down? (Какво отива нагоре, но никога не пада?)
Do you know the muffin man? (Познавате ли мъфиновия човек?)
Why did the chicken cross the road? (Защо пилето прекоси пътя?)
Who let the dogs out? (Кой пусна кучетата?)
What is your favorite dessert? (Какъв е любимият ти десерт?)
Do you like to exercise? (Обичаш ли да тренираш?)
Make me a sandwich.  (Направи ми (ме) на сандвич.)

Можете също така да помолите Google Assistant да ви разкаже виц. Има тонове от тях в най-различни категории. Шансовете са, че ако поискате шега по определена тема, Google ще има такава.

По-долу има няколко различни начина, по които можете да попитате:

Tell me a joke. (Кажи ми шега.)
Tell me a kid’s joke. (Кажи ми шега, подходяща за деца.)
Tell me a dad joke. (Кажи ми „Дад“ шега – често със леко нецензурен подтекст. Идва от това, че бащите най-често ги казват, особено след като са подпийнали.)
Tell me a knock-knock joke. (Кажи ми шега със „Чук-Чук, кой чука?“)
Tell me a pun. (Кажи ми кратка шега.)

Ако ви омръзнат шегите, има и някои игри, които можете да играете. Те също не изискват изтегляне на приложения, а просто използвате гласа си.

Ето някои от опциите:

Чувствате ли се късметлия? Просто кажете: „Hey, Google, I’m feeling lucky“ (Хей, Гугъл, чувствам се късметлия) и ще започне игра на любопитни факти. Можете да играете с още един човек или група.

Кажете „Hey, Google Crystal Ball“ (Хей, Гугъл кристална топка) и, подобно на Magic 8-Ball, можете да зададете въпрос с отговор „да“ или „не“. След това Google ще ви даде загадъчен отговор.

Кажете „Hey, Google, Play Mad Libs“ (Хей,Гугъл, да играем на Mad Libs) и Google Assistant ще ви помоли да изберете категория, което можете да направите чрез глас или докосване. След това играта ви води чрез попълване на празните места и ще ви прочете съответната история.

Ако кажете: „Hey, Google, play coconut Donkey Kong“ (Хей, Гугъл, да играем на кокосовия Донки Конг), можете да започнете игра с памет, която изисква да свързвате думи със звуци. Трябва да запомните кои думи с кои звуци се съчетават и с напредването на играта ще се добавят още.

За да намерите още игри, просто разгледайте раздела за игри на Google Assistant. Има много, от които да избирате и се нуждаете само от устройство с активиран Google Assistant за да играете.

Google обича скритите шеги и Асистентът не прави изключение. Това всъщност не са шеги в традиционния смисъл, но някои от тях са още по-забавни.

Пробвайте да попитате или кажете някой от следните изрази и ще видите какво имаме предвид:

Do you like the iPhone? (Харесваш ли iPhone?)
Do you like Android? (Харесваш ли Android?)
Use the Force. (Използвай Силата. (От Междузвездни войни)
May the Force be with you. (Нека силата бъде с теб.)
Aren’t you a little short for a stormtrooper? (Не си ли малко нисък за клониран? (Пак от Межузвездни войни)
I am your father. (Аз съм баща ти.)
Talk like Yoda. (Говори като Йода.)
Where in the world is Carmen Sandiego? (Къде се намира Кармен Сандиего?)
Open the pod bay door. (Отворете вратата на централната стая във космическата капсула.)
Do you know Hal 9000? (Познаваш ли Хал 9000. (От Една одисея в Космоса)
How much wood would a woodchuck chuck if a woodchuck could chuck wood? (Колко дърво ще изсече кълвачът, ако кълвачът можеше да сече дърва. (Звучи по забавно на английски)
How many roads must a man walk down? (Колко ли пътя трябва да извърви човекът.)
Where is Waldо? (Къде е Уалдо?)
You want the truth? (Искаш истината?)
To be, or not to be? (Да бъдеш или да не бъдеш?)
Mirror, mirror on the wall, who’s the fairest of them all? (Огледалце, огледалце на стената, коя е най-красива на земята?)
Do you want to build a snowman? (Искаш ли да построим снежен човек?(От анимацията Frozen (2013)
What do you mean I’m funny? (Какво имаш предвид под „Ти си смешен“.)
Are you afraid of the dark? (Страх ли те е от тъмното?)
Wherefore art thou, Romeo? (Закъде е изкуството ти, Ромео?)
What would you do for a Klondike bar? (Какво би направил за Колондайк вафла?)
Show me the money. (Покажи ми парите.)
Can you rap? (Можеш ли да рапираш?)
Do you speak Morse code? (Можеш ли да говориш в морзов код?)

Красотата на Google Assistant е, че може да направи толкова много. Дадохме ви доста дълъг списък с команди, но това по-горе е само повърхността. Така че, експериментирайте – попитайте Google нещо и вижте какво ще ви напише. Вероятно ще бъдете изненадани (и развеселени).




Имате възможност да подкрепите качествените анализи, коментари и новини в "Икономически живот"