fbpx

НАСА и Боинг с нова дата за тестови полет на Starliner

НАСА и Boeing се насочват към по ранна дата – 25 март, за стартирането на втория полетен тест на Starliner, който е част от програмата на агенцията за търговски екипажи. Орбиталният полетен тест на Boeing-2 – OFT-2 е важен етап от развитието на компанията, целяща да изпълнява мисии на НАСА до Международната космическа станция.

Програмата за търговски екипаж е проект, в който НАСА работи с бизнес партньори за изграждане на ракети и космически кораби. Целта на проекта е изпращане на астронавти от САЩ на Международната космическа станция, което до момента се осъществява с руски кораби.

Наскоро Boeing построи свой модул за екипаж, предназначен за многократна употреба. Космическият транспортер бе изработен в чисто нов сервизен модул на фабриката на Starliner в Космическия център Кенеди във Флорида. Екипите работят за завършване на оборудването на интериора на превозното средство, преди товарене и извършване на окончателни проверки на летателният апарат.

Boeing също наскоро завърши официалния ъпдейт на полетния си софтуер – OFT-2 на Starliner. Екипите проведоха пълен преглед на софтуера и няколко серии от тестове, за да проверят дали софтуерът на Starliner отговаря на спецификациите на дизайна. Boeing също така ще завърши симулация „от начало до край“ на тестовия полет OFT-2, използвайки полетен хардуер и окончателни версии на софтуера за полети на Starliner. Това ще позволи да се моделира очакваното поведение на апарата преди да се извърши реалният полет.

Мисията OFT-2 ще изстреля Starliner на ракета United Launch Alliance Atlas V от Space Launch Complex-41 в космическата станция Cape Canaveral във Флорида. Апаратът ще се скачи с МКС и ще се върне на сушата в западната част на САЩ около седмица по-късно, като част от тестов полет тип „от начало до край“, за да се докаже, че системата е готова за полет с екипаж.




Имате възможност да подкрепите качествените анализи, коментари и новини в "Икономически живот"