fbpx

Предоставят безвъзмездно ваучери на фирми за сайтове и киберсигурност

Българските компании могат да кандидатстват за безвъзмездна помощ за внедряване на информационни и комуникационни технологии от 31 август.

Документи се подават до края на септември, съобщиха от Изпълнителната агенция за насърчаване на малките и средните предприятия.

Кандидатстването ще става с електронно генериран формуляр през Информационната система за управление и наблюдение на средствата (ИСУН 2020) от ЕС в България.

С бюджет над 9 милиона лева ще бъдат подкрепени 450 предприятия. Те ще получат 2 типа ваучери – от 5 000 лв. без ДДС за уеб сайт или приложение, и от 20 000 лв. – за дигитален маркетинг, оптимизиране на процеси или осигуряване на кибер и информационна сигурност.

Българските компании ще могат да се възползват от услугите на близо 300  доставчици на ИКТ услуги. Пълен списък с одобрените фирми е пуликуван на сайта на агенцията.

Кандидатите могат да задават въпроси на адрес:  voucher.ict@sme.government.bg до 5 дни преди крайния срок за подаване на проектните предложения.

Отговорите на въпросите се публикуват на страницата на ИАНМСП, както и в ИСУН 2020 в 2-двудневен срок от получаването им, но не по-късно от 3 дни преди изтичането на срока за кандидатстване.

Ваучери на стойност 5 000 лв. без ДДС и 6 000 лв. с ДДС,  се предоставят за следните ИКТ услуги:

        решения и платформи за електронна търговия, базирани на ИКТ бизнес решения;

        фирмени/корпоративни web-сайтове;

        фирмени/корпоративни web-сайтове за електронна търговия;

        опростени мобилни/таблет приложения за електронна търговия и/или ИКТ бизнес решения;

Ваучери – тип 2: ваучери за ИКТ услуги за дигитален маркетинг, оптимизиране на процеси и/или осигуряване на кибер и информационна сигурност:

Ваучери на стойност 20 000 лв. без ДДС и 24 000 лв. с ДДС, се предоставят за следните ИКТ услуги:

 ИКТ услуги за дигитален маркетинг:

        Услуги, базирани на VR технологии, отразяващи дейността на фирмата и качване в Интернет пространството, вкл. добавена реалност;

        Софтуерни разработки и внедряване на VR технологии в производствения сектор;

        Издаване на уникални идентификационни номера за продукти на компанията с признаване в цял свят (номерата да се признават от всички търговски партньори и вериги, и да осигуряват безпроблемно листване на стоки и търговия с тях в търговски обекти и електронни платформи);

        Осигуряване на достъп до електронна платформа за въвеждане на продуктова информация, която в последствие се синхронизира с електронна платформа за продуктова информация;

ИКТ услуги за оптимизиране на управленски, производствени и логистични процеси:

        Софтуерни решения, насочени към оптимизиране и проследяване на управленски процеси;

        Софтуерни решения, насочени към оптимизиране и проследяване на производствени процеси;

        Софтуери решения, насочени към оптимизиране и проследяване на логистични процеси.

ИКТ услуги за осигуряване на кибер и информационната сигурност на продукта и/или услугата и/или процесите:

        Осигуряване на кибер и информационна сигурност на продукти чрез прилагане на blockchain технология и доставяни ledger-технологии;

        Осигуряване на кибер и информационна сигурност чрез прилагане на blockchain технология и доставяни ledger-технологии, в т.ч. процеси, свързани с доставката на суровини и/или производствени процеси и/или логистични процеси по дистрибутирането на стоката/услугата.




Имате възможност да подкрепите качествените анализи, коментари и новини в "Икономически живот"